Alyvos ir jų nauda

alyvosAlyvos (lotyniškai Syringa), yra vienos iš pavasario metu pražystančių gėlių, kurios simbolizuoja gamtos atgyjimą. Kaip jau tikriausiai pastebėjote, šių metų pavasaris buvo kiek pavėluotas, todėl ir alyvų žiedus galime matyti tik dabar, o ne kaip įprastą – Velykiniu laikotarpiu.
Kaip ir daugelis gėlių, taip ir alyvos, turi tam tikrą simbolinę reikšmę. Ar bent įsivaizduojate, kokia ji galėtų būti? Ogi visai ne kas kita, kaip ankstyvos meilės gėlė. Tačiau jei kalbame apie būtent violetinės spalvos alyvos žiedų šakelę, tai dvasingumo ženklas.
O dabar norėtume supažindinti ir su keletu faktų, kurių tikriausiai nesate girdėję:
1. Alyvos yra paplitusios visoje Europoje, tačiau galima rasti ir Šiaurės Amerikoje.
2. Dažniausia ir įprasčiausia lelijų spalva yra violetinė, tačiau yra išvestų ir įvairių kitų rūšių bei spalvų: geltonos, baltos, margos.
3. Kai kuriose šalyse alyvų žiedai naudojami kaip prieskoniai gaminant įvairiausius patiekalus.baltos alyvos
4. Alyvos taip pat nuo seno naudojamos ir aromaterapijos metu. Žiedų skleidžiamas kvapas buvo naudojamas kaip raminamieji įsitempusiems ar stresą patiriantiems žmonėms. Dažniausiai naudojamos buvo purpurinės spalvos žiedų šakelės, nes buvo manoma, jog jos daro daug didesnį poveikį už baltas.
Alyvos yra tikrai nuostabios gėlės, kurios žydi būtent dabar. Tad nieko nelaukite ir nustebinkite savo namiškius gražia bei kvapnia namų puošmena! Šios gėlės gali puošti tiek virtuvės, tiek valgomojo ar svetainės stalą, o gal net ir miegamojo naktinį stalelį (juk tai meilės simbolis).

Share

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *