Interjero dekoravimas marokietiškai

Daug yra įvairiausių interjero dekoravimo stilių. Patalpų puošimo braižą įtakoja dizainerio asmeninės savybės, sugebėjimai, išsilavinimas, taip pat ir aplinka, kurioje meninkas gyvena, dirba ir kuria.

Ne viena ir ne vienas turbūt jau yra apsilankęs egzotiškoje šalyje, Maroke ar svajoja į ją nuvykti. Tai egzotinė šalis, ne tik savo gamta, papročiais, bet ir savo architektūra. Marokas, tai kraštas, kuriame rytietiški dekoro motyvai yra persipynę su europietiškomis vidaus patalpų ir lauko erdvių puošimo tendencijomis.

La Gazelle d’Or viešbutis, įsikūręs Taroudant mieste, savo duris atvėrė 1961 metais. Viešbutis sujungia savyje Maroko architektūros elementus ir Prancūzijos interjero detales. Tai iš tiesų puiki vieta pabėgti nuo civilizacijos šurmulio ir triukšmo.

Kadangi mūsų svetainė yra skirta namų dekoravimui, pažvelkime į šį pastatą būtent pro šią prizmę.

Tik pažvelgus į žemiau esančią nuotrauką – sofa su pagalvėmis, veidrodžiai ar paveikslai ant sienos – lyg akys; grubios sijos lubose, tarp kurių medžių šakos; ant sienos kabantis dekoratyvinis elementas – lyg krintantys plaukai… kuo tai taip nepanašu… bet tuo pačiu taip primena, taip sukelia interjero asociacijas… Kokias?

morocco-sofa-veranda-plytu-sienos-balkiai-lubos

…lyg siurrealistinė dailininko Salvadoro Dali Mae West raudonų lūpų sofa. Tai taip skirtinga, bet ir taip panašu. Kitos priemonės, kitos medžiagos ir turbūt jau visai nebe siurrealizmas – Salvadoro Dali sofa marokietiškai? Galbūt.

O išėjus į kiemą, pasėdėti vidaus sode būtų tiesiog nuostabu.

morocco-home-kiemas-geles

Kaktusai, pūpso lyg „žaliosios boružės“. Na tokių nėra, gal todėl jos ar jie ir niekur neskuba bei niekur nenuskris, kad ir pasiekusios piršto galiuką. Siena, akmenys – kas amžina?

morocco-home-fasado-siena-kaktusai

Netikėtai verandoje stovinti minkšta dalis, interjero detalės ant sienos, lubos sukėlė asociacijas su Salvadoro Dali sukurta siurealia sofa. Subjektyvi asociacija atvertė dar keletą nuotraukų – sodriai puikus sodas, kaktusų ir akmenų rami meditacija, kurių kitu atveju būtume gal net ir nepamatę.

O gal tai objektyvi asociacija. Ką Jūs manote apie tai?

Share

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *