Interjero dizainas, ar galiu užrišti kaspinėlį?

Turbūt beveik kiekvienas savo namuose, kur tai sekcijos lentynose gali atrasti gulinčias ar sustatytas dailės kūrinių reprodukcijų knygas ar architektūros šedevrų albumus. O ar nėra tokių knygų, kuriose savo parašus ar vaikiškus štrichus yra uždėję Jūsų vaikai? O jeigu knyga ar albumas yra kiek senesnis, ir Jūs patys ar pačios ten pasižymėjote? Yra tokių knygelių?

Nekalbame dabar apie piktybišką albumų gadinimą, nor neretai taip yra įvykę ne vienuose namuose. Ir ne vienas vaikas turbūt dievagojosi, kad tai ne jis ar ji tai padarė… Na ką darysi, kai kurie iš mūsų perėjome būtent tokią savo pažinties su meno kūrinių reprodukcijomis mokyklą.

Būtent šiuos vaikiškus „parašus“ senoje dailės kūrinių knygoje priminė svetainės interjero nuotrauka, esanti žemiau.

Savo tamsiomis ir masyviomis sienų ir lubų plokštumomis iš medinių lentelių, vertikalia židinio sienos ruda mase, baltais paveikslais ar spintelėmis ant sienos šalia židinio ir bendra kambario interjero estetika taip ir kviečia ar norisi, ką nors užrašyti ar nupiešti nuotraukoje ar, tiksliau, pridėti ką tai svetainės interjero erdvėje. Tai galima pajausti – kambaryje yra PALIKTA ERDVĖ KŪRYBAI.

Tai puikus momentas, kai interjero architektas, sukurdamas interjerą, suteikia galimybę ir interjero savininkui dalyvauti kūryboje – savo gyvenamosios erdvės tolimesniame tobulinime, vystyme ar apgyvendinime sau mielomis ir artimomis dekoro detalėmis.

Architektas suteikia svetainės erdvei karkasą su tam tikromis interjero dizaino gairėmis – pagrindinis motyvas yra suteiktas, toliau žmogaus valia, kaip papuošti ir išvystyti šią temą. Sugadinti nelabai įmanoma, nes erdvės dekoratyvinė schema yra gana stabili.

O jeigu užrišti du kaspinėlius ant dekoratyvinių, spalvotų butelių – vazų, stovinčių ant židinio atbrailos? O ant baltų plokštumų ant sienos, šalia židinio – laisva ranka pripiešti spalvotų linijų? Padėti keletą knygų ant stalo? Šalia sofos pastatyti toršerą?

aukstos lubos medis zidinys vazos

Studio William Hefner

O ką Jūs manote?

Share

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *