Įspūdingas Velykų šventės dekoras su minimaliu biudžetu

Artėja dar viena didelė šventė, bet visai nedžiugina plona piniginė? Kaip pasiruošti didžiausiai pavasario šventei, šv. Velykoms, turint visai neįspūdingo dydžio biudžetą? Įmanoma, tereikia išmonės, kantrybės ir idėjų. Pastarųjų pažersime su kaupu šiame straipsnyje.

Panaudokite kiaušinių lukštus

Kepate omletą, pyragą ar apkepą? Neišmeskite likusių kiaušinių lukštų. Juos išplovus, išdžiovinus galima panaudoti Velykų šventės stalo dekoravimui. Jei pavyktų nudaužti tik kiaušinio smailiąją dalį, lukštas tampa puikia vazele gėlėms, vazonėliu įvairiems smulkiems augalams ar žolės daigams auginti.

Kaip matote iliustracijose, kiaušinių lukštus galima naudoti natūralius arba galima juos nudažyti norima spalva. Įspūdingai atrodo nudažyti aukso, sidabro, ryškiai geltona spalva arba tokia, kuri vyrauja dekoruojant namus Velykoms.

kiausiniu-lukstai
kiausiniu-lukstai2

kiausiniu-lukstai3

Dekoruokite tuščiaviduriais margučiais

Žvelgiate į Pinterest šmėžuojančias nuotraukas su didelėmis vazomis prikrautomis margučių ir galvojate, jog negalite sau leisti tokios prabangos? Jei dar nežinojote, išduosime paslaptį – tokiose vazose dedami tuščiaviduriai kiaušiniai. Tereikia kiaušinio smaigalyje pradurti skylutę ir „išpūsti“ baltymą su tryniu. Gerai išplovus kiaušinio lukštą ir išdžiovinus jį, galima dekoruoti pasirinktu metodu. Taip per kelias savaites nekeičiant valgymo įpročių ir naudojant įprastą kiekį kiaušinių galite susirinkti tiek tuščiavidurių kiaušinių, jog užpildysite didžiausią vazą. Ir turėsite beveik nieko nekainuojančią (juk lukštus būtumėte metę lauk), įspūdingą namų puošmeną Velykoms.

tusciaviduriai-marguciai2

Tuščiaviduriai margučiai tinka ne tik vazai užpildyti, tačiau ir pakabinti ant Velykų medžio, iš jų galima padaryti ir vainiką ant durų. Beje, lukštus galima pasilikti ir kitiems metams – tai ilgametės dekoracijos.

Velyku-medis

Velyku-medis2

Velyku-medis3

Užsiauginkite Velykų žolės

Ryškūs ir pavasariški žolės daigeliai yra nuostabi šventinio stalo puošmena. Žolės sėklos tankiai sodinamos į žemę arba vatą ir gausiai laistomos. Joms reikia tik šviesos ir šilumos, tad palangė po kuria yra radiatorius yra ideali vieta. Velykų žole vadinami daigai sudygsta per maždaug 3 savaites. Geriausia iš karto sodinti į indelius, kurie bus naudojami namų dekoravimui – puodeliai, vazonėliai, vazos, netgi kiaušinio lukštai. Gaivų pavasarį simbolizuojanti žolė nėra brangi, o atrodo įspūdingai ir sodriai.

Velyku-zole

Velyku-zole2

Velyku-zole3

Iškepkite margučių

Kiaušinio formos sausainiai Velykoms, su glazūra išmarginti kaip tikri margučiai – ne tik skanu, tačiau ir gražu. Į tokių sausainių prikrautą dubenį nuolat tiesis mažųjų šeimos narių rankutės. O ir sausainiai gali ne tik tūnoti jiems skirtame inde, tačiau ir kaboti ant Velykų medžio. Tiesiog kepant reikėtų padaryti skylutę, o iškepus ir dekoravus, perverti kaspinu ir pakabinti ant Velykų medžio šalia tuščiavidurių margučių. Atrodo neįprastai ir išties įspūdingai.

Velyku-sausainiai

velyku kiausiniai

Velyku-sausainiai3

Tikimės šios idėjos įkvėps šiais metais sukurti įspūdingą Velykų šventės dekorą, kuriam neliks abejingi namiškiai ir svečiai. Norite dar daugiau idėjų? Peržvelkite tinklalapio Neblondine.lt skyrių Idėjos Velykoms.

Share

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *