Madingiausi namuose: 2019-ųjų interjero tendencijos

Metų pabaiga žymi ne tik kalendorinius, bet ir su jais susijusių sričių pokyčius. Naujieji interjero pokyčiai apima daugybę aspektų: nuo skandinaviško dizaino ir tvarumo iki drąsių spalvų ir visiško maksimalizmo. Šiame straipsnyje apžvelgsime svarbiausius dalykus, kuriems dizaino entuziastai turėtų būti pasiruošę – tai „Pantone“ instituto išrinktos madingiausia spalva, mados pasaulyje debiutuojantys bei į jį sugrįžtantys dekoro elementai, baldai. Kaunas, kaip ir kiti didieji miestai, yra puikus pasirinkimas, jei ieškote, kuo atnaujinti namus. Dėl greito prisitaikymo prie tendencijų būtent čia geriausia pradėti dairytis naujųjų namų detalių. Taigi, kaip pasirinkti tokius pirkinius, kurie atitiktų šių metų gaires?

baldai Kaunas

2019-ųjų metų spalva – koralų

Antrą dešimtmetį iš eilės „Pantone“ institutas parenka spalvą, kuri karaliauja kone visuose su dizainu susijusiose srityse – nuo drabužių iki namų. Oranžinės ir rožinės spalvos mišinys yra savita reakcija į šiuolaikinio gyvenimo, visuomenės ypatumus. Teigiama, kad integruodami technologijas į kasdienybę, nuolat skubėdami atitrūkstame vienas nuo kito. Metų spalva gali tapti lyg užuovėja nuo visų negandų, suteikti šiltą, jaukų prieglobstį – visai kaip ir patys koralų rifai jūroje.

Specialistų nuomone, koralų spalva yra gyvybinga ir trykštanti energija, tačiau tuo pačiu metu – ir rami, atpalaiduojanti. Jei domina šios spalvos dekoro detalės, baldai, Kaunas bei Vilnius pirkiniams itin tinka – čia įsikūrusių salonų ekspozicijos jau pildomos madingosios spalvos gaminiais. Jie išties verti dėmesio, nes koralų spalvos baldai lengvai pritaikomi įvairaus stiliaus interjerui, nepriklausomai nuo patalpos ploto ar formos. Be to, jie gali būti naudojami ir kaip pagrindinis kambario akcentas,  ir kaip interjerą papildanti detalė. Pateikiame kelias idėjas, kaip dar pritaikyti šią madingąją spalvą namuose.

Šviestuvai

Galbūt ne kaip pagrindinio, o kaip papildomo šviesos šaltinio dalis, koralų spalva gali pagyvinti tamsiąsias namų vietas, koridorius, zonas, skirtas darbui ar skaitymui. Lengvai keičiami toršerų, kitų šviestuvų gaubtai yra ypatingai praktiškos ir universalios interjero detalės. Beje, koralų atspalviu gali džiuginti ne tik šviestuvų gaubtai, bet ir pačios lemputės.

Baldai

Ne paslaptis, jog didžiąją dalį namų jaukumo ir komforto sudaro baldai. Dėl to dizaineriai nuolat akcentuoja, kad būtina skirti ypatingo dėmesio jų tipui ir spalvai. Minkšti baldai, aptraukti koralų spalvos apmušalu ar turintys kitokių šios spalvos detalių, pavyzdžiui, pagalvėlių, gali padėti sukurti ramią ir atpalaiduojančią aplinką, ypatingai tinkančią vaikų ar suaugusiųjų miegamojo interjerui. Žinoma, dėmesio verti ir šios spalvos svetainės baldai. Kaunas, Vilnius, kiti didieji miestai – vieta, kur įvairaus tipo baldų rasti išties nesunku, tereikia pasirinkti tinkamiausią dizainą, dydį.

Aksesuarai

Į madą grįžtant rankdarbiams, natūralioms, gėlių raštais nuklotoms interjero detalėms, verta pagalvoti ir apie jų įsigijimą. Veidrodžiai, kilimai ir kiti nedideli dizaino elementai gali kaipmat suteikti namų aplinkai prabangos, elegancijos pojūtį. Koralų spalvos kilimai, veidrodžių rėmai yra būtent tie aksesuarai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį šiais metais.

Kitos madingos detalės – ne mažiau reikšmingos

Namų dizaino pagrindą šiais metais sudarys ne tik aptartoji koralų spalva. Ieškantiems įdomesnių, drąsesnių interjero sprendimų verta rinktis ir kitų atspalvių, savitų formų baldus, kilimus, kitokias detales – tokiu būdu taip pat galima papildyti namus skoningu modernumu. Jei artimiausias pirkinys – nauji baldai, Kaunas pasiūla nenuvils. Svarbiausia – įvertinti, ar dėmesį patraukusieji pasižymi žemiau išvardytomis, taip pat madingomis ypatybėmis.

  • Aksominiai apmušalai

Ankščiau laikyti pasenusiais, šiandien aksominiai apmušalai laikomi prabangiu, neabejotinai skoningu namų elementu. Manoma, kad jau pernai po truputį pradėjusi ryškėti tendencija šįmet bus viena pagrindinių.

  • Geometriniai raštai

Ši dekoro tendencija – nesenstanti klasika, o šįmet ji bus ypač ryški. Ypatingo dėmesio reikėtų skirti nesimetriškiems, stambiems, gana laisvo dizaino atspaudams. Etnografiniai, gentiniai raštai – nebe tokie madingi.

  • Vario akcentai

Rožinė aukso spalva buvo viena iš dažniausiai naudojamų 2018-aisiais, tačiau šiemet ją planuojama pakeisti su kitais metalais maišytais vario spalvų akcentais. Raudonos ir oranžinės spalvos mišinys suteiks namams natūralumo, kuris šįmet taip pat bus svarbus.

  • Juodos ir baltos derinys

Daugeliui svarbūs stilingi, prie interjero lengvai pritaikomi baldai. Kaunas ir kiti miestai puikiai pateisina lūkesčius – madingas juodos ir baltos derinys puošia ne vieną naują kolekciją. Šių spalvų kontrastas taip pat yra klasikinis variantas, namams suteikiantis pusiausvyros, neblėstančio modernumo pojūtį.

  • Sodrios spalvos

2019 metai bus kupini sodrių, nemaišytų spalvų. Išskirtinis dėmesys atkreipiamas į tokias spalvas kaip sodriai raudona, geltona, žalia.

  • Vintažinis, art deco dizainas

Praėjusio šimtmečio dizaino sprendimai šiandien žavi išties daug žmonių. Kūrybiški, žaismingi art deco motyvai, vintažinių klasikinių baldų solidumas, išliekamoji vertė – tai, nuo ko atsispiriama kuriant savitą, šiuolaikišką, tačiau taip pat vertybes atspindinčią aplinką. Vertėtų paminėti, kad tam pasirenkamos ne tik minėtos sodrios, bet ir pastelinės spalvos – rausva, alyvuogių žalumo.

Pokyčių šių metų interjere išties netrūksta. Vis dėlto atsižvelgti reikėtų ne tik į juos. Juk pasitenkinimą interjeru lemia ne tik madingi kilimai ar baldai. Kaunas, Vilnius ir kiti miestai dairantis pirkinių turėtų būti lankomi nepamirštant, jog reikšmingas ir komfortas, jaukumas, ilgaamžiškumas. Tegul namai tampa ne tik interjero tendencijų, bet ir visos šeimos vertybių, gyvenimo būdo atspindžiu – tai pastaraisiais metais ypatingai svarbu.

Share

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *