Šiuolaikinės virtuvės baldų tendencijos

Laikai, kai kiekvienoje virtuvėje buvo galima rasti baltą medinę taburetę, priderintą prie tokio paties nuobodaus stalo, jau praeityje. Šiais laikais virtuvės baldai įvairesni nei bet kada anksčiau, o galimybės įrengti savo svajonių virtuvę yra kone neribotos.

virtuves baldai

Mažiau sienų – daugiau erdvės

Vis dažniau renkamasi neturėti atskirų virtuvės ir svetainės kambarių: tarp jų esant bendrai sienai, ji griaunama ir taip sukuriama bendra erdvė. Tokio sprendimo tikslas labai paprastas – sujungus virtuvę su svetaine, butas ar namas tampa gerokai erdvesnis. Neretai taip yra ir tiesiog patogiau.

Nors tai nėra didelė naujiena, nes Lietuvoje šios namų patalpos mielai sujungiamos jau kurį laiką, virtuvės baldų gamintojai neskubėjo pasivyti šios mados tendencijos. Tik pastaruoju metu atsirado pakankamas baldų pasirinkimas, leidžiantis virtuvės savininkų vaizduotei visiškai atsiskleisti.

Modernios virtuvės siela

Virtuvėje gali būti gausu išmanios buitinės technikos, o virtuvės baldaitarsi nužengę iš naujausių interjero mados žurnalų puslapių. Tačiau, be paminėtų komponentų, viena pagrindinių tokios virtuvės detalių – baras. Nedidelis, elegantiškas ir stebėtinai praktiškas, baras naudojamas ne tik ribai su svetaine pažymėti, bet ir atlieka virtuvinio stalo funkciją.

Prie jo gali ganėtinai patogiai susėsti visa šeimyna, todėl poreikio dideliam valgomojo stalui nebelieka. Tokiu būdu virtuvėje atsiranda dar daugiau erdvės. Be to, prie baro priderinę specialiai jam skirtas kėdes, kaipmat sukursite laisvą ir bendrauti skatinančią atmosferą.

Pasveikinkite grįžusias spalvas

Neteigiame, kad spalvų virtuvėse buvo vengiama, tiesiog neutralių spalvų – baltos, pilkų tonų – tendencija buvo pernelyg dominuojanti. Pastaruoju metu ji pamažu traukiasi, pastebimas noras naudoti platesnę spalvinę gamą. Rezultatas akivaizdus: šiandien virtuvės baldai spalvingesni nei bet kada anksčiau, ir nors vis dar dominuoja medienos ir metalo raštai, vis dažniau galima pamatyti elektrinės mėlynos, violetinės ar kitų ryškių spalvų virtuves. Taigi, norintys ryškaus, spalvingo namų interjero nebeturi vargti ieškodami jų norus atitinkančių baldų.

Virtuvės dizaino mokslas

Galvojant apie dizainą dažniausiai kyla asociacijos, vienaip ar kitaip susijusios su menu, vaizduote ir išradingomis jos išraiškomis. Nieko nuostabaus, nes dizainas, be jokios abejonės, reikalauja meniškos sielos ir subtilaus estetikos pojūčio. Tačiau, ypatingai pastaraisiais metais, svarbi tampa ne tik virtuvės išvaizda, bet ir jos funkcionalumas – siekis suderinti kuo daugiau dalykų vienoje platformoje ir palengvinti kasdienę buitį. Būtent tai ir įkūnija šiuolaikiniai virtuvės baldai.

Vis rečiau sutiksime griozdiškas virtuvės spinteles, užimančias be galo daug vietos, tačiau vos sutalpinančias keletą lėkščių ir prieskonių indelį. Nors dabartiniai baldai ir atrodo mažesni, neapsigaukite –  juose galėsite sutalpinti viską, ko tik gali prireikti virtuvėje. Taip yra todėl, kad tikslingai išnaudojamas kiekvienas kampelis ir nepaliekama tuščios, savo paskirties neturinčios erdvės. Sugebėti tai išpildyti – tikras mokslas, reikalaujantis begalės matavimų, skaičiavimų ir inovatyvių sprendimų.

Išskirtinis dėmesys erdvumui

Skirtingi spintelių ir stalčių dydžiai turi dar vieną privalumą – tinkamai juos išdėliojus sukuriamas savotiškas, akis apgaunantis erdvumo efektas. Toks sprendimas labai populiarus namuose, kuriuose virtuvės erdvė yra labai ribota, nes galima sukurti tokį virtuvės kambarį, kuriame virtuvės baldai ne tik vizualiai neužimtų daug vietos, bet ir tuo pačiu metu suteiktų galimybę nevaržomai judėti.

Jeigu reikėtų tik vienu žodžiu apibūdinti dabartines virtuvės įrengimo tendencijas, tai būtų paprasta – erdvumas. Prie to prieiti užtruko nemažai laiko, tačiau pagaliau išmokstame tinkamai išnaudoti turimą erdvę ir dėl to namai tampa ženkliai patrauklesni, o juose gyventi yra kaip niekad jauku ir patogu.

Share

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *