Tvarkinga namų atmosfera: patarimai, kurie padės ją sukurti

Išlaikyti tvarkingą ir švarią namų atmosferą gali būti pakankamai sudėtinga – ypač tais atvejais, kai juose nuolat verda intensyvus gyvenimas. Visgi, jei vadovausitės keliais paprastais patarimais, turėtų pavykti bent šiek tiek sukontroliuoti dabartinį chaosą – tuomet ateityje tvarkytis bus kur kas paprasčiau.

tvarka

Visuomet pasiklokite lovą. Nors gali pasirodyti, kad toks darbas yra visiškai nereikšmingas, šį punktą atrasite beveik visuose tvarkos palaikymo patarimų sąrašuose. Teigiama, jog taip ne tik išlaikysite tvarką miegamajame, bet ir užprogramuosite save ryžtingai, veiksmo kupinai dienai. Jei namuose yra mažų vaikų, rekomenduotina ir juos pratinti prie šios procedūros: net ir tuomet, jei jie lovą klosis sutingę ar apsimiegoję, tai juos išmokys neatidėlioti jokių darbų. Ši savybė neabejotinai pravers ateityje!

Paskirkite generalinio tvarkymosi dienas. Tvarkytis daugiau ar mažiau tenka kiekvieną dieną, tačiau jei retkarčiais paskirsite daugiau laiko visiems valymo darbams, rezultatai bus dar ilgai pastebimi. Būtent dėl šios priežasties, keletą kartų per mėnesį (priklausomai nuo Jūsų užimtumo ir netvarkos lygio), vertėtų atlikti generalinį tvarkymąsi: jei nuoširdžiai laikysitės numatyto grafiko, netruksite pastebėti, jog kaskart reikia įdėti vis mažiau pastangų. Juk būtent apie tai dažniausiai svajojame!

Rinkdamiesi namų įrangą, atkreipkite dėmesį į turimą laisvą erdvę. Kai sunku surasti daiktams tinkamą vietą, namuose po truputį įsivyrauja chaosas – kartais pamirštame, kur juos padėjome, o  kartais jie nuolat maišosi po kojomis… Kad būtų galima to išvengti, rekomenduojama dar renkantis įrenginius pagalvoti, kur juos laikysite.

Pavyzdžiui, jei nėra daug vietos sandėliuke, mažiau vietos užims dulkių siurblys šluota, o jei vonios kambarys nedidelis, vietoj skalbimo mašinos ir džiovyklės vertėtų rinktis kombinuotą įrenginį. Tokių variantų sugalvosite ir kur kas daugiau – gausų kompaktiškų prietaisų pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.

Daiktus laikykite tame kambaryje, kuriame juos naudojate. Pritaikę šį patarimą, išvengsite situacijų, kuomet panaudoti prietaisai ar kiti daiktai taip ir lieka ne savo vietoje, po truputį įnešdami netvarką į Jūsų namus. Tad jei skutimosi mašinėlė ar plaukų tiesinimo žnyplės naudojamos vonioje – juos vertėtų laikyti šioje patalpoje esančioje spintelėje, o visiems virtuvės reikmenims pravartu surasti vietos būtent šiame kambaryje. Patikėkite, tokie organizavimo darbai yra kur kas paprastesni, nei gali pasirodyti iš pradžių – svarbu nedelsti ir kuo greičiau pradėti.

Stenkitės išlaikyti kaip įmanoma tuštesnius stalviršius virtuvėje. Neaprautas erdves bus galima kur kas paprasčiau nuvalyti ir rečiau kils pagunda padėti dar bent vieną daiktą į jau sukauptą kolekciją. Tokią taisyklę vertėtų įvesti ne tik virtuvėje, bet ir kituose kambariuose. Žinoma, tai nereiškia, jog visiškai reikia atsisakyti bet kokių daiktų ar žavingų interjero detalių – geriausia, jei pavyktų išlaikyti balansą tarp tvarkingos ir stilingos aplinkos.

Vadovaudamiesi visais šiais patarimais, pakankamai lengvai sukursite ir išsaugosite tvarkingą namų atmosferą. Visgi, vieni su visais šiais darbais nesusitvarkysite – jei norisi, kad viskas klostytųsi ir smagiau, ir produktyviau, Jums prireiks namiškių pagalbos. Pasiskirstykite užduotimis, sugalvokite savas taisykles ar paskatinamuosius prizus – kuo labiau visi įtrauksite, tuo geresnių rezultatų drauge pavyks pasiekti.

Share

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *