Velykinė žolytė kiaušinio lukšte

kiaušinisPavasaris jau visai čia pat, o lauke žalumos dar ne itin daug. O juo labiau, kad ne tiek daug laiko beliko ir iki visiems gerai pažystamos Šventų Velykų šventės. Tad tikriausiai ne pro šalį būtų pradėti jai ruoštis arba bent jau galvoti, kaip orginaliai ar neįprastai galėtumėme papuošti namus artėjančios progos metu.
Viena iš puikių idėjų yra velykinės žolytės auginimas. Taip Jūs namams suteiksite natūralumo jausmą bei į savo būstą įnešite dalelę gamtos. Beje, šis mažutis rankdarbis nėra ir brangus, tad neprireiks ir daug lėšų, bekuriant jaukią namų atmosferą.
Žemiau pateiktas rankdarbio gamybai reikalingų priemonių sąrašas:
1. Nesudaužyti kiaušinio lukštai, geriausiai tinka 2/3 sveiko kiaušinio lukšto. Žvilgtelėję į straipsnyje pateiktas nuotraukas turėtumėte geriau suvokti, kiek kiaušinio lukšto reikia palikto. O tokių lukštų skaičiusVelykos priklauso nuo Jūsų, kiek kiaušinių norite „atgyvinti“.
2. Žemė. Tai ne būtinai naujai pirkta žemė iš parduotuvės. Galite tiesiog nueiti į kiemą ir iš lysvės pasisemti nedidelį kibitėlį žemių, juk jos reikia tik šiek tiek.
3. Žolytės sėklų – vienintelis dalykas, kurį reikės įsigyti parduotuvėje. Jų nesunkiai turėtumėte rasti artimiausioje universalioje arba sodo reikmenų parduotuvėje.
Kaip jau supratote, šiam darbui reikės vos trijų priemonių. Jei jau visas jas turite, galime kalbėti ir apie gamybos procesą, kuris yra iš tiesų visai nesudėtingas. Pirmiausia nuplaukite kiaušinių lukštus, tuomet į juos supilkite žemę (pripildyti reikėtų maždaug pusę Šventos Velykoskiaušinio lukšto). Tuomet įberkite žolės sėklų ir jų paviršių padenkite žeme. Palaistykite ir padėkite į saulės apšviestą vietą. Dabar belieka laukti dykstančios žolytės ir neužmiršti jos palaistyti. Svarbu pabrėžti, jog žeme neturėtumėte pripildyti viso kiaušinio lukšto, nes kitu atveju turėsite problemų laistydami.
Taip pat, žolytei tankiai suaugus galite ją karpyti ir formuoti įvairiausias formas.
Papuoškite savo namus šia paprasta Velykine dekoracija!
Daugiau idėjų, tinkančių Šventų Velykų šventei galite rasti skiltyje „Šv. Velykų idėjos“.

Share

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *