Vonios kambarys 2019-aisiais: kas madinga šiemet?

Vonios kambarys interjero dizaine pakankamai ilgą laiką buvo savotišku atstumtuoju – didžiausias dėmesys būdavo skiriamas kitoms namų erdvėms: miegamajam, svetainės kambariui ir virtuvei. Vonia likdavo ta būsto dalimi, kuriai dėmesys atitekdavo tik įrengus kitus, didžiuosius kambarius. Visgi ši įdomi ir kiek nepagrįstai įsivyravusi tendencija keičiasi, ir šiandien į vonios interjerą žiūrima gerokai rimčiau. Juk tai vieta, kurioje imame ruoštis naujai dienai ir ją užbaigiame, todėl pasirūpinti jos patogumu ir jaukia atmosfera išties pravartu. Pristatysime keletą tendencijų, kurioms 2019-aisiais pranašaujamas didelis pasisekimas.

medines zaliuzes

Natūralios medžiagos

Šiandien mus supa daugybė dirbtinių medžiagų, tad noras pasijusti arčiau gamtos tampa savaime suprantamu. Medinės žaliuzės ir kiti natūralumu dvelkiantys aksesuarai bei dekoracijos, baldai iš medienos ir netgi augalai ima dominuoti įvairiose namų erdvėse. Baldų apmušalams taip pat pasirenkamos natūralios medžiagos, kurios yra tiek ilgaamžės, tiek išvaizdžios. Pavyzdžiui, mediena suteikia interjerui jaukumo, šilumos, iš jos pagaminti baldai bei kiti dirbiniai kvėpuoja, yra naudingesni mūsų sveikatai ir savijautai. Tad suteikite natūralumo vonios kambariui, pavyzdžiui, pasirinkdami medinius baldus ar tiesiog smulkias detales.

SPA centrus primenantis dekoras

Gyvenant įtemptu ritmu kartais tiesiog būtina sustoti, atsipalaiduoti, pasirūpinti ne tik savo kūnu, bet ir emocine savijauta. Galvoje iškart ima kirbėti mintis apie apsilankymą SPA centre, tačiau kodėl neperkelti jo į savo vonios kambarį? Didžiulė, patogi vonia priešais langą, kurį dengia medinės žaliuzės, atskirai įrengta dušo kabina ir daug laisvos vietos – visa tai yra prabangaus ir komfortiško interjero receptas tiems, kuriems nereikia nerimauti dėl kiekvieno vonios kambario centimetro. Pasirūpinkite kvapniomis ar netgi LED žvakėmis, kitais aksesuarais, kurie padės dar labiau atsipalaiduoti ir mėgautis kiekviena vonioje praleista akimirka.

Neutralios spalvos

Iki šiol buvo pakankamai įprasta vonios kambariui rinktis baltą spalvą ar pilkus atspalvius. Tačiau tam tikri ryškesnių spalvų akcentai arba neutralios spalvos šįmet drąsiai keičia baltą. Tik nesupraskite klaidingai – balta spalva, ko gero, išliks klasikine ir populiaria dar ilgus metus, ir jos nebūtina visiškai atsisakyti. Pavyzdžiui, didelį baltą langą vonioje dekoruoti padės ištaigingos medinės žaliuzės. Jos galėtų būti pastelinių ar žemės spalvų (nebijokite ir juodos, nes jos akcentai šviesiuose interjeruose ypač madingi), sukuriančių puikų kontrastą. Puikiai atrodo ir mėlyna ar melsva, žalia spalva – jos nėra pernelyg tamsios bei nuteikia raminančiai. Derindami tamsesnius ar šviesesnius jų atspalvius sukursite stilingą ir modernų vonios kambario interjerą.

Langų dekoracijos

Žinoma, tikrai ne kiekvieni namai gali turėti vonią su nuostabiu vaizdu į gamtą. Jeigu esate vieni iš laimingųjų ir savo vonios kambaryje turite natūralios šviesos šaltinį, neskubėkite jo aptraukti užuolaidomis, nes jos – ne vienintelis sprendimas. Vis populiaresnės tampa medinės žaliuzės, kurios žavi savo praktiškumu ir išskirtine estetika.

Pasirinkę šias langų uždangas, kambariui suteiksite prabangos akcentą ir kartu – jaukumo. Jas lengvai pritaikysite net tuo atveju, jeigu kambaryje nėra medinių baldų ar detalių. Šias žaliuzes reguliuoti labai patogu, o tinkamai parinktas kampas išsklaidys šviesą. Norėdami visiško privatumo, galite jas aklinai užverti, ir pašalinių žvilgsniai nedrums Jūsų ramybės. Be to, iš medienos pagamintos žaliuzės pasižymi puikiomis karščio ir šalčio sulaikymo savybėmis, todėl tolygią temperatūrą kambaryje palaikyti bus lengviau.

Naujieji metai jau pamažu įsibėgėja, tad kodėl neįšokti į pokyčių traukinį, kol jis dar nenuvažiavo? Pradėkite nuo smulkesnių detalių – medinės žaliuzės, naujas asimetriškas veidrodis, o galbūt net mėgstamiausių gėlių vazonėlis padės apčiuopiamai pakeisti vonios kambario interjerą. Jei ketinate renovuoti kambarį iš pagrindų ar įrenginėti jį naujai, tikimės, kad išvardintos tendencijos leis sukurti išskirtinę atmosferą.

Share

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *